Dnia 10 stycznia 2014 r. Sąd Najwyższy, w sprawie o sygn. akt I CSK 128/13, wydał wyrok przesądzający o odpowiedzialności prawnej wydawców portali internetowych za błędy w moderacji komentarzy użytkowników portali oraz kwestionujący wyłączenie odpowiedzialności portali internetowych, przewidziane przez ustawę z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczą, ze względu na odrębność prawną tych portali, które na podstawie ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. prawo prasowe działają jako gazety.
W orzeczeniu tym Sąd Najwyższy przyjął, iż nie można wykluczyć przypisania odpowiedzialności portalowi internetowemu za publikowanie na jego stronach obraźliwych wpisów i komentarzy internautów, odwołując się przy tym do wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z dnia 10 października 2013 r., który zapadł w sprawie Delfi AS przeciwko Estonii. Wyrok Sądu Najwyższego niewątpliwie przyczyni się do zapewnienienia większego poszanowania dóbr osobistych w sieci. Orzeczenie to jest niezwykle istotne w polskich realiach, gdzie portale internetowe zdają się budować własną popularność na nagonce na osoby publiczne, która dokonywana jest przez anonimowych internautów.
Orzeczenie oznacza, że portale które prowadzą niewłaściwą moderację, odpowiadają za pozostawienie wpisów naruszających dobra osobiste. Nadto Sąd Najwyższy uznał, że nawet brak wiedzy portalu – gazety, o takim naruszeniu dobra osobistego, nie oznacza bezkarności, gdyż stosowanie wyłączenia odpowiedzialności przewidzianej w art. 14 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną nie może mieć zastosowania do gazet